Fulong beach - Fulong Sand Sculpting Art Festival


Miałam zaplanowany zupełnie inny post na dzisiaj, ale w sobotę byliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby z Piasku i stwierdziłam, że muszę dzisiaj o tym napisać. A zaległe posty wkrótce się pojawią :). 
Ogólnie przez przypadek dowiedzieliśmy się z mężem o festiwalu ... oglądając wiadomości ... no i oczywiście jak Natalia się nakręci to nie ma możliwości, że z tego zrezygnuję :). Wysłałam piękny uśmiech mężowi, pomrugałam oczętami :) i
mąż się zgodził, żeby pojechać tam następnego dnia :).  
Cała podróż zajęła nam około trzy godziny, niby mało pomijając to, że musieliśmy dojechać najpierw do Taipei autobusem, następnie metrem i w końcu pociągiem około 1,5 godziny. Wybraliśmy takie środki transportu z tego względu, że wiedzieliśmy, że autem wyjdą większe koszty, a po drugie wiedziałam, że Kuan-Lin będzie musiał prowadzić i będzie bardziej zmęczony. To była słuszna decyzja :) bo w drodze powrotnej mogliśmy sobie zrobić drzemkę w pociągu. 
Oczywiście nie wzięłam pod uwagę tego, że jest to sobota i że będą tłumy, więc jak już byliśmy na miejscu to się troszkę przeraziłam, ale na szczęście jakoś sprawnie to poszło i nie było trzeba długo czekać w kolejce, żeby kupić bilet - za wejście na plaże (wejście na plaże kosztowało nas 100 NT na osobę). W którymś poście wspominałam o tym, że nie które plaże są płatne i ta się właśnie do nich zalicza. Szybko poszliśmy przebrać się w stroje kąpielowe i najpierw ruszyliśmy oglądnąć rzeźby, już z mostu można było podziwiać piękny widok. Stowarzyszenie WSSA (World Sand Sculpting Association) uznało plażę Fulong za najlepsze miejsce  do organizowania festiwalu rzeźby z piasku i tak od kilku lat, co roku możemy podziwiać dzieła artystów z różnych krajów, między innymi z Tajwanu, Kanady, Francji, U.S.A (link do listy zawodników - tutaj). W tym roku hasłem przewodnim były zabawki. Kilka rzeźb zrobiło na mnie duże wrażenie, dlatego wrzucam tylko te ulubione, jeżeli chcielibyście zobaczyć wszystkie rzeźby to zapraszam tutaj.


Jak wiecie na Tajwanie w tym okresie jest ponad 30°C, a więc nic przyjemnego spacerować w takiej temperaturze. Po ciężkim, upalnym oglądaniu, marzyliśmy tylko o jednym wskoczyć do wody ... idealne zakończenie dnia :).
Mała ciekawostka :) będąc na plaży możemy zauważyć, iż większość Tajwańczyków pływa w ubraniach. Dlaczego? Mój mąż powiedział mi, że wynika to z tego, iż nie ma u nich wymogu, że na plaży obowiązuję tylko strój kąpielowy. Inaczej wygląda sytuacja na basenie, gdzie wymagany jest strój kąpielowy, a czasami nawet czepek. 

Wybaczcie mi jakość zdjęć, ale mam tylko do dyspozycji telefon ,więc jakość nie jest zachwycająca :(

Zapraszam do polubienia facebooka  ->  www.facebook.com/Peace.Happiness.Family

Nowsze posty
« Nowsze posty
Starsze posty
Starsze posty»

22

NAPISZ KOMENTARZ
kingway Kinga
AUTHOR
22 czerwca 2015 20:55 delete

Wszystkie rzeźby, które pokazałaś robią wrażenie! Te misie są urocze, a to jakby z klocków LEGO jest fantastyczne. W ogóle gdybym miała wybrać jedną, to miałabym nie lada problem!
Ciekawe jest to, że nie ma wymogu stroju kąpielowego... w sumie w Polsce chyba też nic takiego nie obowiązuje, ale mało kto wyobraża sobie pływać w ciuchach :)
Pozdrawiam!

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
22 czerwca 2015 20:59 delete

Ja również miałam problem z wybraniem najlepszej rzeźby :).
No może, źle to sprecyzowałam, bo masz rację w Polsce też nie ma wymogu, ale jakoś się przyjęło, że na plaży śmigamy w strojach kąpielowych :), a tutaj ludzie wskakują w tych samych ubraniach, w których przyszli :).

Reply
avatar
Anonimowy
AUTHOR
22 czerwca 2015 23:34 delete

wszystkie rzezby zasluguja na pochwale...wielki uklona dla wykonawcow ....piekne miejsce...az zazdroszcze wam tych miejsc :)

Reply
avatar
Niebioeski
AUTHOR
23 czerwca 2015 02:42 delete

Wow te rzeźby są niesamowite *.*
Pozdrawiam
niebioeski.blogspot.com

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
23 czerwca 2015 16:32 delete

o tak masz rację :) ... zazdroszczę im takiego talentu :)

Reply
avatar
23 czerwca 2015 21:11 delete

Az trudno uwierzyc, ze to z piasku? Cudowne i wy tez super wygladacie - radosc!

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
24 czerwca 2015 00:14 delete

To fakt i zadziwiające jest to, że mimo gorączek, rzeźby nadal się trzymają :). Dziękujemy za komentarz i pozdrawiamy :)

Reply
avatar
30 czerwca 2015 19:35 delete

Cudne te figury z piasku! Zazdroszczę Tobie takich atrakcji i widoków! I tej przezroczystej wody!

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
30 czerwca 2015 20:39 delete

Nie ma co zazdrościć, tylko spakować walizkę i przyjechać na wakacje :) Pozdrawiam

Reply
avatar
Diana
AUTHOR
1 lipca 2015 04:51 delete

Wow! niesamowite są te rzeźby, aż trudno uwierzyć że to piasek. Zazdroszczę możliwości zobaczenia tego na żywo :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
1 lipca 2015 10:19 delete

Na żywo wygląda to jeszcze lepiej ;). Zapraszam na Tajwan w celach wycieczkowych :) jest tu dużo fajnych miejsc :). Pozdrawiam

Reply
avatar
Ania Liszka
AUTHOR
2 lipca 2015 01:33 delete

Niesamowity kolor piasku. Czy to wina zdjęć czy rzeczywiście piasek ma tak intensywny kolor? :) Pozdrawiam serdecznie :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
2 lipca 2015 13:47 delete

Witam :), trudno powiedzieć, czy jest aż tak intensywny. Niestety mój telefon, wyostrza kolory:), więc zdjęcia są zawsze bardziej kolorowe, było też bardzo słonecznie w tym dniu, co również spowodowało, że kolor był intensywniejszy. Nawet na stronie, którą podałam w poście (gdzie można zobaczyć wszystkie rzeźby), widać różnicę w kolorach i szczerze nie wiem jak oni to zrobili, że piasek na nie których zdjęciach jest mega jasny. Pozdrawiam

Reply
avatar
Iwona Drozd
AUTHOR
3 lipca 2015 17:24 delete

O mamuniu, jakie wspaniałe to wszystko.

Reply
avatar
6 lipca 2015 03:36 delete

Wow, to są po prostu piaskowe dzieła sztuki. :)

Reply
avatar
Magda Fou
AUTHOR
7 lipca 2015 15:48 delete

coś pięknego, niesamowite, że z piasku można stworzyć coś takiego ....

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
9 lipca 2015 01:44 delete

Zgadzam się z Tobą :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
9 lipca 2015 01:46 delete

sztuka w trochę innej odsłonie :)

Reply
avatar
12 lipca 2015 19:03 delete

są niewiarygodnie piękne <3 zapisuję ten festiwal na liście moich podróżniczych planów :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
12 lipca 2015 19:07 delete

Miło mi to słyszeć :) :)

Reply
avatar
Julia Szram
AUTHOR
13 lipca 2015 02:42 delete

Pięknie wyglądają, choć nie wszystkie ściśle wiążą się z zabawkowym motywem przewodnim :) Bardzo często spędzałam wakacje nad morzem ale jakoś nigdy na żywo nie widziałam takiego festiwalu w Polsce :) Może kiedyś jak się uda... zobaczymy go u Was :) Pozdrawiam serdecznie

Reply
avatar

  PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket