Kintamani - aktywny wulkan i jezioro Batur


To jedno z piękniejszych miejsc, które widzieliśmy na Bali :)! Mieliśmy możliwość usiąść wygodnie w restauracji i podziwiać ten piękny widok na aktywny wulkan (1 717 m n.p.m) oraz jezioro w kształcie półksiężyca. Okazało się, że jezioro Batur jest największym jeziorem na Bali, a Kintamanii największym kraterem wulkanicznym w Azji Południowo - Wschodniej. Zarówno jezioro i krater wulkaniczny powstały w wyniku erupcji. Przewodnik powiedział nam, że na miejsce starego krateru wyrósł kolejny, który jest wciąż aktywny. Nie udało nam się dowiedzieć, kiedy ostatni raz wybuchł, ale jeżeli znacie na to odpowiedź, to proszę napiszcie :). Po rozmiarze krateru, można sobie tylko wyobrazić jak wielką siłę musiała mieć erupcja.


Dopiero później dowiedzieliśmy się, że była możliwość wspinaczki na samą górę wulkanu. Niestety mieliśmy zaplanowany już cały dzień i dowiedzieliśmy się trochę za późno o tym. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się jeszcze raz odwiedzić Bali i będziemy mogli podziwiać z wysokości wschód słońca.
Miejsce to jest odpowiednie dla osób, które chcą odpocząć, pospacerować czy po prostu odpocząć od hałasu, miasta.

Nowy
Starsze posty
Starsze posty»

6

NAPISZ KOMENTARZ
Hexe
AUTHOR
17 października 2015 12:53 delete

Bali kojarzy mi się z wielkimi nietoperzami. Mniejsza jednak o to, bo ciekawszą wydała mi się cała Twoja sytuacja. To musiał być milowy krok w kierunku tak egzotycznej jeszcze,dla nas Polaków, przeprowadzce.
Pozytywna energia emanuje od Twoich słów, takie przyjemne odczucie po zapoznaniu się z opisem. Jak wygląda u Ciebie jesień?

Reply
avatar
15 listopada 2015 15:57 delete

Oj ale piękne widoki :) Chciałabym się kiedyś wyjechać na Bali ;)

Reply
avatar
Agnieszka
AUTHOR
2 grudnia 2015 20:38 delete

Cudownie:)
Chciałabym kiedyś się tam znaleźć.

Reply
avatar
6 listopada 2017 23:30 delete Ten komentarz został usunięty przez autora.
avatar
6 listopada 2017 23:30 delete Ten komentarz został usunięty przez autora.
avatar

  PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket