Nawiedzone miejsce na Tajwanie


Kilka tygodni temu natknęłam się na ciekawy artykuł na stronie www.populanie.pl (tutaj), a dotyczył on Tajwanu i miejsca, które jest uważane za opętane. Mąż potwierdził to co napisali w tym artykule, ale okazuje się, że kompleks domków został już zburzony i nie ma już po nim śladu.


Budowa domów rozpoczęła się w 1978 r. w Sanzhi dla amerykańskich oficerów, którzy stacjonowali w pobliskiej bazie, dla turystów oraz bogatych mieszkańców. Wszystko na początku szło zgodnie z planem, powoli powstawały domki przypominające kształtem UFO, ale nagle na placu budowy zaczęli ginąć robotnicy. W 1980 r. zaprzestano budowę z powodu wypadków śmiertelnych oraz odcięcie funduszy na dalszą budowę. Z informacji, których udało mi się uzyskać wynika, iż jest kilka wersji, które krążą na temat tego miejsca:

PIERWSZA

Dotyczy świętej figury smoka, która była umiejscowiona przy bramie wjazdowej na osiedle. Podobno robotnicy przecięli ją, żeby poszerzyć drogę dojazdową w skutek czego zginęli.

DRUGA

Osiedle zostało wybudowane na cmentarzu holenderskich żołnierzy i to duchy spowodowały śmiertelne wypadki.

TRZECIA

Materiały z których były zbudowane domki, były słabej jakości, dlatego zginęło kilku pracowników.


Nie wiadomo, która z tych historii jest prawdziwa, ale nie dziwie się, że nikt nie chciał tam zamieszkać, ja sama bałabym się. Interesujące jest to, że większość dokumentów została zniszczona, nawet nie jest znane nazwisko architekta. Podobno dokumenty zostały zniszczone, żeby firma nie musiała brać odpowiedzialności za śmierć robotników. 

Okazuję się, że kilka tygodni temu byłam w pobliżu tego miejsca, nie świadoma spacerowałam na pobliskiej plaży. Z jednej strony, żałuję, że nie mogłam zobaczyć tego miejsca, ale czy gdyby nadal istniałoby to miejsce, odważyłabym się tam wejść!? A Ty byłabyś na tyle odważna/y? 

Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj


*WSZYSTKIE ZDJĘCIA POCHODZĄ ZE STRONY WWW.POPULARNIE.PL
Nowsze posty
« Nowsze posty
Starsze posty
Starsze posty»

16

NAPISZ KOMENTARZ
Ewa
AUTHOR
18 sierpnia 2015 20:38 delete

Kiedy trafiłam na Twój blog od razu wróciły mi wspomnienia z podróży na Tajwan. Kilka lat temu byłam w tym niesamowitym miejscu. Teraz mam motywację by odnaleźć zdjęcia z tej podróży. Mam nadzieję, że jeszcze mi się to uda i zamieszczę na swoim blogu. Gorąco pozdrawiam.

Reply
avatar
Hanna Kuo
AUTHOR
18 sierpnia 2015 20:59 delete

Mnie same zdjęcia przerażają :o

Reply
avatar
Hai Le
AUTHOR
18 sierpnia 2015 22:04 delete

Piekne te domy! Mogłabym w takim zamieszkać! No, tylko nie nawiedzonym oczywiście <|;^)

Reply
avatar
Hai Le
AUTHOR
18 sierpnia 2015 22:05 delete

Piekne te domy! Mogłabym w takim zamieszkać! No, tylko nie nawiedzonym oczywiście <|;^)

Reply
avatar
Gongzhu Majia
AUTHOR
19 sierpnia 2015 20:06 delete

Jest jeszcze jedno miejsce z podobnymi domkami. Od Sanzhi odległe jest o jakieś 100 km i nazywa się Wanli. Pisalam o tym u siebie.
http://gong-zhu-majia.blogspot.com/2014/02/druga-baza-kosmitow-ze-skandynawskim.html

Reply
avatar
20 sierpnia 2015 19:34 delete

Budynki przypominają schronisko na Śnieżce, zwane UFO, którego część też się raz zawaliła i już mi się gubi czy jest czynne czy nie. Niesamowite są dla mnie zjawiska paranormalene i takie miejsca jak te domy w Sanhzi a raczej teren co po nich pozostał. Ale mam tak, że jednocześnie do nich ciągnie a z drugiej strony jest strach przed nieznanym i nieprawdopodobnym. Trudno powiedzieć czy w takie miejsce wchodzić czy nie. Ludzka ciekawość zawsze pcha nas na przód, rozwija nas, daje najlepsze wspomnienia, ale wiele osób już przyplaciło za nia nawet życiem z powodów wyjaśnionych i niewyjaśnionych.

Reply
avatar
Ania :)
AUTHOR
24 sierpnia 2015 18:36 delete

Historia ciekawa. Ale mieszkać bym się chyba nie odważyła!

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
26 sierpnia 2015 15:48 delete

Z miłą chęcią zobaczę te zdjęcia :). Proszę zostaw namiary na swojego bloga :). Pozdrawiam :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
26 sierpnia 2015 15:50 delete

Gdyby nie ta historia i zniszczenia to w sumie ładnie mogłoby to wyglądać :), w sam raz na wakacje :).

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
26 sierpnia 2015 15:51 delete

oooo dziękuję za wiadomość ... w wolnym czasie poczytam :). Pozdrawiam :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
26 sierpnia 2015 15:56 delete

Faktycznie trochę przypomina schronisko na Śnieżce :). Uwielbiam oglądać takie filmy o zjawiskach paranormalnych, ale póżniej mega się boję ... więc wiem, że nigdy bym nie odważyła się wejść do takiego miejsca, mimo tego, że jestem ciekawa :). Pozdrawiam!

Reply
avatar
Lin Xiu Lan
AUTHOR
4 września 2015 10:25 delete

Uwielbiam takie historie! Uwielbiam opowieści o duchach, ale trzęsę się przy tym ze strachu :D Sama bym raczej tam nie pojechała. Niestety na lubego też nie mam co liczyć bo ten to dopiero ma stracha. Traktuje duchy niezwykle poważnie.

Nigdy nie słyszałam o tym miejscu.Poszperam w necie :D

Reply
avatar

  PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket