CHIŃSKI NOWY ROK

Mój pierwszy Chiński Nowy Rok na Tajwanie ... czekałam na niego z niecierpliwością, aż w końcu doczekałam się  i nie zawiodłam się :) a to jeszcze nie koniec :) świętowania :), przed nami jeszcze kilka dni wolnego. Oficjalnie dzisiaj jest już nowy rok i będzie to rok owcy (kozy). Nie będę się tutaj rozpisywać odnośnie tradycji, ponieważ rodzina mojego męża nie praktykuje wszystkich tradycji związanych z nowym rokiem. Więc opiszę wam na tą chwilę, jak my przygotowaliśmy się do nowego roku i jak to wygląda w naszej rodzinie. Tydzień przed rozpoczęciem nowego roku, Tajwańczycy robią generalne porządki w mieszkaniach (wygląda to tak samo jak u nas w Polsce, kiedy przed świętami robimy generalne porządki), więc nie było to dla mnie nic nowego i razem z mężem, żeby było sprawniej podzieliliśmy się obowiązkami, kto co sprząta. Dodatkowo teściowie zamówili nam gotowe jedzenie (które jest potem w specjalny sposób mrożone), dzięki czemu nie musimy nic gotować, wystarczy że podgrzejemy, więc ogólnie można poświęcić ten czas rodzinie a nie siedzieć cały dzień w kuchni. Oczywiście nie może zabraknąć słodyczy, które dzisiaj mój mąż z przyjemnością pochłaniał :) ... ja oczywiście nie byłam lepsza i zaczynam zastanawiać się ile kilogramów dodatkowo będę miała po tych kilku dniach.
Wczoraj razem z rodziną od strony teścia spotkaliśmy się w restauracji, żeby wspólnie zjeść kolacje. Należę do osób rodzinnych, więc uwielbiam takie spotkania kiedy cała rodzina może się spotkać. Doceniam to, że rodzina mimo, że nie mówi zbyt dobrze po angielsku to każdy próbuje zemną rozmawiać, dzięki czemu nie muszę męża prosić, żeby siedział przy mnie :) i zemną rozmawiał, tylko mogę poczuć się jak część rodziny. Jedzenia było naprawdę dużo, do tego stopnia, że w nocy umierałam z przejedzenia. Po kolacji wujek zaprosił wszystkich do siebie do domu na herbatę, było sympatycznie i śmiesznie. Nie wiem czy też tak macie, ale i w Polsce i na Tajwanie rozmowy osób starszych czasami są naprawdę komiczne. Po spotkaniu rodzinnym zabraliśmy rodziców do siebie, żebyśmy mogli kolejny dzień spędzić razem. Poprzedniego dnia wróciliśmy późno do domu, więc miałam nadzieje, że dzisiejszy dzień spędzimy w domu i będziemy się wylegiwać, ale po śniadaniu rodzice wpadli na pomysł, żebyśmy pojechali do świątyni (Chih-Nan temple) zgodziliśmy się, a potem tego żałowałam haha .... bo jak się okazało, żeby dojść do świątyni musieliśmy dreptać po schodach (a parę minut wcześniej zjedliśmy obiad), więc sobie wyobraźcie mnie wdrapującą się po tych schodach. W końcu dotarliśmy na miejsce i spędziliśmy tam całe popołudnie, można było usiąść i podziwiać widoki, cudowne zakończenie dnia :). Rodzice wrócili do siebie, a my w końcu możemy się położyć i odpoczywać :).SASHIMI

CRAB

FISH

CRAB

BUDDHA JUMPS OVER THE WALL

HOT POT

BEEFNowsze posty
« Nowsze posty
Starsze posty
Starsze posty»

6

NAPISZ KOMENTARZ
20 lutego 2015 01:06 delete

Sufit jest genialny!
A to jedzienie! Wygląda cudownie... ~ <3
Szczęśliwego nowego roku Wam życzę :)

Reply
avatar
Pocztówki Ag
AUTHOR
20 lutego 2015 17:44 delete

A ja jestem Koza ;D
Jak tam u was pięknie! Moim marzeniem jest odwiedzić Japonię ale jakby padło na Chiny czy Tajwan to byłam bym równie zachwycona ;P Pozdrawiam.

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
20 lutego 2015 22:16 delete

Dziękujemy za życzenia i również życzymy szczęśliwego chińskiego nowego roku :) Pozdrawiamy :)

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
20 lutego 2015 22:18 delete

No proszę .... to w takim razie życzymy Tobie, żeby ten rok był dla Ciebie doskonały i przyniósł same sukcesy :) dużo miłości :) i radości :), a jeżeli kiedyś odwiedzisz Tajwan to koniecznie daj znać :).

Reply
avatar
Anonimowy
AUTHOR
21 lutego 2015 01:43 delete

kochane moje dzieci tempo jakie sama sobie narzucilam spowodowalo ze zapomnialam wam zyczyc wszystkiego najlepszego z okazji chinskiego Nowego Roku..aby ten Nowy rok byl dla was bardzo obfity w molosc zdrowie i aby wasze plany sie realizowaly...cudowne widoki cudowne jedzenie ze az slinka leci....kocham was

Reply
avatar
Natalia Yeh
AUTHOR
21 lutego 2015 16:13 delete

Dziękujemy mamcia :) i wam też życzymy wszystkiego dobrego w chińskim nowym roku :) ściskamy Ciebie mocno :*

Reply
avatar

  PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket